Články Komentáře

Izrael a Palestina – historie a současnost » Příroda

Potápění v Mrtvém moři? Něco na tom je (+video)

Potápění v Mrtvém moři? Něco na tom je (+video)

Když se řekne potápění a Izrael, většina z vás si asi představí Rudé moře, korálové útesy a barevné rybky. Málokoho asi napadne přemýšlet v tomto kontextu o Mrtvém moři. Mrtvé moře je pro potápění velmi speciální místo. Absence jakéhokoliv podpořeného života je tu totiž bohatě vykompenzována nádhernými solnými krystaly, které pokrývají celé dno a vytvářejí zajímavé útvary. Potápět se dá v Mrtvém moři celoročně, teplota vody se pohybuje mezi 18stupni v zimě až do 35 v létě a viditelnost podle … Přečíst celý článek »

Filed under: Cestování a zajímavosti, Featured, Příroda, Turismus, Zpravodajství

Biblická Zoo v Jeruzalémě

Biblická Zoo v Jeruzalémě

Turisté navštěvují Jeruzalém zejména kvůli věhlasným památkám z dávné historie. Zeď nářků, mešita Al-Aksá, Bazilika Svatého hrobu, Skalní dóm, Citadela… to jsou nejoblíbenější turistické cíle v Jeruzalémě vůbec. Pokud si však chcete na chvíli odpočinout od historie a opustit na chvíli křivolaké uličky Starého města, zkuste se vydat třeba do míst, kde rádi tráví volné chvíle místní. Jedním z nich je zoologická zahrada. Nese název Biblická a dá se tu strávit krásný odpočinkový půlden. Zejména pokud se na … Přečíst celý článek »

Filed under: Cestování a zajímavosti, Příroda

Nejkrásnější izraelské pláže

Nejkrásnější izraelské pláže

Izrael nejsou jen památky a svatá místa, ale také pláže a moře. Vždyť Izraelské břehy omývají moře hned tři. Nejdelší pobřeží je smáčeno Středozemním mořem, nejjižnější cíp Izraele mořem Rudým a snad každý turista si chce aspoň na chvíli vyzkoušet jaké je to vznášet se v Mrtvém moři. Většina turistů se zájmem o památky přijíždí do Izraele na jaře nebo na podzim, protože v tu dobu ještě není takové horko jako v létě. Nemusejí však rezignovat ani na … Přečíst celý článek »

Filed under: Cestování a zajímavosti, Příroda