Články Komentáře

Izrael a Palestina – historie a současnost » Bezpečnost, Politika, Zpravodajství » Izraelec a Jordánec půjdou v Egyptě před soud kvůli obvinění ze špionáže pro Mossad

Izraelec a Jordánec půjdou v Egyptě před soud kvůli obvinění ze špionáže pro Mossad

Egyptská vlajka

Egyptská vlajka

Egyptská zpravodajská agentura MENA v neděli přinesla informaci o tom, že budou před soud postaveni dva cizinci, kteří byli obviněni ze špionáže pro izraelskou zpravodajskou organizaci Mossad. Jedním z obviněných je Izraelec Ofir Harrari, druhým pak občan Jordánska Ibrahim abu-Zaid. Ofir Harrari bude souzen v nepřítomnosti, Ibrahim abu-Zaid byl zatčen již v dubnu a od té doby je ve vazbě.

Harrari měl podle Egypťanů najmout abu-Zaida, aby rekrutoval pro zpravodajskou práci Egypťany pracující v telekomunikacích. Jejich prostřednictvím pak měli získat informace, které měly poškodit egyptskou národní bezpečnost.

Naposledy byl Izraelec obviněn ze špionáže v červnu, kdy byl zadržen Ilan Grapel – občan Izraele a Spojených států. Grapel, jeho rodina i Stát Izrael popřeli, že by byl jakýmkoliv způsobem zapleten do špionáže. Předpokládá se, že důvodem pro zadržení Grapela byly částečně snahy uklidnit egyptskou veřejnost, která vystupovala proti podle nich příliš blízkým vztahům mezi Izraelem a Egyptem v období před arabskými nepokoji.

 

Zdroje: Jerusalem Post, Ynet

Be Sociable, Share!

Autor admin

Filed under: Bezpečnost, Politika, Zpravodajství · Štítky: ,

Komentáře jsou uzavřeny.