Články Komentáře

Izrael a Palestina – historie a současnost » Turismus, Zpravodajství » Během roku 2011 navštíví Izrael možná až 60 000 palestinských turistů

Během roku 2011 navštíví Izrael možná až 60 000 palestinských turistů

Pláž v Tel Avivu (foto: Kateřina Šestáková)

Pláž v Tel Avivu (foto: Kateřina Šestáková)

Vzhledem ke zlepšující se bezpečnostní situace na Západním břehu se letos očekává, že Izrael vydá minimálně dvakrát více povolení ke vstupu do Izraele pro palestinské turisty, než tomu bylo v roce 2010. V roce 2010 bylo vydáno 28 000 těchto povolení ke vstupu do Izraele, letos již byl uvedený počet překročen a očekává se, že ke konci roku by se číslo mohlo vyšplhat až na 60 000.

Povolení určená pro turistické účely se nejčastěji vydávají školám a letním táborům a mají umožnit především dětem a mladým Palestincům poznat Izrael i z jiné stránky. Většina palestinských turistů směřuje do židovsko-arabských měst na pobřeží Středozemního moře, jako je Haifa, Jaffa nebo Acre. Pro děti je to často poprvé, kdy se dostanou k moři. Prohlídky v arabštině připravilo pro tyto účely také safari ve městě Ramat Gan.

Turistická povolení pro vstup do Izraele jsou jednou z možností, jak se Palestinci mohou do Izraele dostat. Vydávána jsou dále povolení pracovní, zdravotní, pro návštěvu ve věznici, atd.

Zdroj: IMRA

Be Sociable, Share!

Autor admin

Filed under: Turismus, Zpravodajství · Štítky: ,

Komentáře jsou uzavřeny.